Локомотив Сф победи с класическия резултат 3:0  Вихрен на Градския стадион в Сандански.

Това бе първата контрола за столичния тим през 2015 година. Преслав Йорданов откри в 12-ата минута. Отново централният нападател бе точен в 87-ата за 2:0.  Камен Хаджиев оформи крайното 3:0 в 90-ата.

В спаринга участие не взеха осем футболисти на Локомотив. Това са Бранеков, Ранджелович, Елтон, Тодоров, Васев, Шехуди, Митрев и Галев.

Намиращият се на проби португалец Андре Матиаш игра за Локомотив в срещата.

ВИХРЕН – ЛОКО СФ 0:3

Голмайстори: 0:1 Йорданов 12, 0:2 Йорданов 87, 0:3 Хаджиев 90

Локо Сф откри резултата в 12-ата минута. Тогава Романов центрира отляво от фаул и намери Преслав Йорданов. Той пое топката с гръб към вратата, завъртя се и почти седнал на земята я прати в мрежата за 0:1.

В 18-ата минута отново Йорданов имаше шанса да покачи, но пропусна.

В 26-ата Даниел Генов излезе сам срещу вратаря на Вихрен, но стреля в аут.

Ливраменто от Локо Сф получи жълт картон. След него съдията Драган Стойков вдигна картони на още двама локомотивци - Траянов и Иванов.

Полувремето приключи без нови голове.

На почивката Локо Сф направи три смени - излязоха Генов, Иванов и Ливраменто, а на техните места се появиха Велковски, Ризов и Гаджев.

В 68-ата минута домакините имаха нелоша възможност, но пропуснаха.

Локомотивци от своя страна изпуснаха положения чрез Йорданов, Том и Ризов.

В 78-ата минута след центриране на Том от фаул Хаджиев стреля с глава, но намери страничния стълб на вратата на Вихрен.

В 87-ата минута отново централният нападател на Локо Сф Преслав Йорданов бе точен, оползотворявайки с крак центрирането на Том за 2:0.

След центриране от корнер в 90-ата на Велковски Камен Хаджиев с глава оформи крайното 3:0 за столичани.

Следващата контрола на Локо Сф ще бъде срещу Хасково на 22 януари от 14 ч. отново на Градския стадион в Сандански.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Кацарев, Хаджиев, Траянов, Трифонов, Иванов, Манолов, Матиаш, Ливраменто, Генов, Романов, Йорданов /Гогов, Славчев, Йочев, Том, Гаджев, Велковски, Ризов/. Старши треньор Димитър Васев.