Елитният Пирин победи втородивизионния Вихрен с класическото 3:0 в дебютния мач на старши треньора Костадин Ангелов на кормилото на благоевградчани.

В контролната среща на стадион "Христо Ботев" пред стотина зрители домакините спечелиха след попадения на Георги Георгиев в 7-ата, на Антон Костадинов в 56-ата и на Костадин Кацимерски в 76-ата минута.

Особено красиво беше второто попадение на Костадинов, който от около 25 метра технично прехвърли вратаря на съперника Христо Бахретлиев.

Дебют за Пирин направиха вратарят Владислав Митев, както и дошлите на проби Антонио Хаджииванов от Берое и Кирил Брестовички от Марек.

За Вихрен едно полувреме игра аржентинският полузащитник Сесар, който е на проби в тима от Сандански.