Вихрен Сандански победи с 1:0 елитния Миньор Перник във втората си контрола от зимната си подготовка.

Възпитаниците на Йордан Самоковлийски изиграха много силен мач и заслужено спечелиха проверката, която се игра в село Мурсалево.

Единственото попадение реализира Красимир Шапкаров в 80-ата минута.

Малко след това младата надежда на Вихрен Марио Янков изпълни перфектно пряк свободен удар, но нацели напречната гредана вратата на перничани.

Миньор беше най-близо до гола в 78-ата минута, но вратарят Христо Бахтарлиев показа невероятен рефлекс и спаси дузпа.

Следващата контрола на Вихрен е в понеделник срещу ЦСКА в Гърция.

Миньор пък ще има две проверки през следващата седмица в Благоевград - срещу Малеш във вторник и срещу местния Пирин в петък.

В мача срещу Вихрен старши треньорът Стойчо Стоев изпробва нападателите Донижо Индзаги, Нейтън Бърки и Фар Бехрами и камерунският десен бранител Емануел Мбиа, които играха през втората част.

Новите попълнения в състава на перничани Борислав Стойчев, Самир Аясс, Ведран Муратович, Явор Въндев и Томаш Оклещек играха преди почивката.