С разгромен резултат стартира контролите си мъжкия отбор на Вихрен. На градския стадион в Сандански те победиха лидера на областна група Струма-2 селския отбор на Огражден 1955 от Първомай с 8:0. През първата част на мача преимуществото на отбора на домакините се изрази само с две попадения, които бяха дело на Янислав Тусонджиев в 19-та и 26-та минути.

През втората част на срещата футболистите на Вихрен отбелязаха нови шест попадения, които бяха дело на Даниел Пехливанов в 72-ра, 76-та, 83-та и 90-та минути и на Димитър Захариев в 57-ма и Даниел Златков в 70-та минути.

В този мач старши треньорът на Вихрен Петър Златинов пусна в игра два различни състава, като даде шанс на всички стари и новопривлечени от други кубове футболисти.

Следващата контрола на отбора на Вихрен ще бъде на 17-ти юли срещу Спортист Своге.