Отборът на Вихрен Сандански победи Костинброд 2012 с 2:0 в дерби-срещата от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига - група 2. С тази победа възпитаниците на Ивайло Василев вече са втори в подгрупата на 2 точки от отбора на Костинброд. Толкова има и ФК Кюстендил.

Загубата е втора от началото на първенството за гостите. Вихрен има само едно поражение,но многото равенства са причината отборът от Сандански да след Костинброд в класирането. След като двата отбора не си вкараха преди почивката,домакините решиха мача само в рамките на 5 минути. Най-напред Александър Якимов откри с глава с 56-тата минута, а след още 5 голмайсторът на тима Петко Петков вкара  и второто попадение. До края на срещата футболистите на Вихрен пропуснаха и още няколко добри положения. В следващия кръг те ще почиват,докато Костинброд ще бъде домакин на Пирин Разлог.