Отборът на ЦСКА записа десета победа във В група, но и допусна първи гол при гостуването си на Вихрен. Воденият от треньора Христо Янев тим победи с 5:1 и остава с пълен актив от 30 точки, но за първи път този сезон не запази чиста мрежа, след като в 81-ата минута Александър Бранеков си вкара автогол.

Попаденията за „червентие“ срещу Вихрен реализираха Йордан Йорданов в 7-ата минута, Николай Цветков в 10-ата и 31-ата минута и Костадин Хазуров в 33-ата и 43-ата минута. Така ЦСКА вече има 48 попадения на сметката си начело във В група срещу само един допуснат гол.

Вихрен пък остава на четвърто място във временното класиране с 19 точки в актива си след този 10-и кръг.

И петте гола за ЦСКА паднаха през първото полувреме, а през второто гостите намалиха оборотите.

Йордан Йорданов откри резултата още в 7-ата минута. Йорданов финтира двама противникови играчи пред наказателното поле, стреля мощно с десния крак и вкара първия гол в мача. Само три минути по-късно Николай Цветков реализира за 2:0 в полза на ЦСКА. Цветков бе изведен добре отдясно, напредна и с точен удар по земя отбеляза второто попадение за "червените".

В средата на първата част домакините имаха претенции за игра с ръка на Александър Бранеков, но телевизионните повторения показаха, че топката е ударила гърдите на футболиста на ЦСКА. Пак Йордан Йорданов опита удар към вратата на Вихрен в 24-ата минута, но вратарят Захари Димитров се намеси и спаси.

В 30-ата минута при извеждащо подаване към Антонио Ласков от Вихрен имаше изгледи за опасна атака за домакините, но бе отсъдена засада на футболиста на Вихрен.

Само минута по-късно „червените“ стигнаха до ново попадение. Николай Цветков вкара за 3:0 за гостите с техничен удар в 31-ата минута. ЦСКА се нуждаеше от нови две минути преди следващия гол. Костодин Хазуров бе намерен чудесно от Цветков и с пета технично насочи топката във вратата на Вихрен за 4:0

При нова опасна атака за ЦСКА в 35-ата минута като по чудо топката не влезе във вратата на Вихрен. Самир Аясс стреля, но нацели дясната греда. Петият гол за ЦСКА падна в 43-ата минута. Костадин Хазуров преодоля вратаря на домакините Захари Димитров и реализира за 5:0 за ЦСКА.

ЦСКА

източник: БГНЕС

След почивката темпото на двубоя падна. В 65-ата минута при една хубава атака за ЦСКА Валентин Антов напредна и навлезе в наказателното поле, но защитник на домакините се намеси навреме. Вихрен организира една по-опасно нападение в 71-ата минута Даниел Пехливанов напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и стрела, но уцели гредата. Отбитата топка попадна в Георгиев, който обаче стреля много неточно.

Минута по-късно гостите атакуваха бързо, топката стигна до Самир Аясс след двойно подаване с Хазуров, който обаче не успя да преодолее Захари Димитров.

Първото попадение във вратата на ЦСКА този сезон падна в 81-ата минута. Александър Бранеков си вкара автогол при опит да изчисти топката след удар на Александър Русков и така оформи крайния резултат в двубоя – 1:5.

ВИХРЕН: 1.Захари Димитров, 19.Емил Тренков/Марин Георгиев, 14.Илиян Панчев, 2.Ивайло Иванов, 4.Благой Найденов, 8.Никола Георгиев/Васил Загариев, 5.Кирил Домозетски, 6.Светослав Саватов, 10.Антонио Ласков, 11.Даниел Пехливанов, 13. Венцислав Стоянов/Александър Русков

ЦСКА: 12.Стоян Колев, 3.Кирил Динчев, 6.Александър Бранеков, 4.Божидар Чорбаджийски, 17.Милен Кикарин/Виктор Райчев, 8.Борис Галчев/Валентин Антов, 13.Йордан Йорданов, 14.Самир Аясс, 22.Николай Цветков/Павел Головодов, 23.Владислав Узунов, 24.Костадин Хазуров