Левски започна 2015 година с дъжд от голове. "Сините" разгромиха  Вихрен в Сандански с 8:0 при неофициалния дебют на Стойчо Стоев начело на "сините".

Левски имаше категорично превъзходство в двубоя с третодивизионния съперник и логично стигна до убедителен успех в проверката.

Хеттрик за победителите вкара Валери Домовчийски, а по веднъж се разписаха още Луис Педро, Илия Димитров, Роман Прохазка, Ради Цонев и Мигел Бедоя.

По взаимна договорка мачът се игра в рамките на 80 минути, а "сините" пуснаха отново футболисти в игра, които по-рано в двубоя бяха сменени.

Четирима пропунаха мача за Левски. Става въпрос за Владимир Гаджев, Георги Сърмов, Веселин Минев и Наджиб Амари. Те имат леки оплаквания или не са възстановени от травми и Стойчо Стоев няма да рискува с тяхното включване.

Мача проследихме на живо в Gong.bg.

ТОЙ СЕ РАЗВИ ТАКА:

ВИХРЕН – ЛЕВСКИ 0:8

Голмайстори: 0:1 Домовчийски 7, 0:2 Домовчийски 10, 0:3 Луис Педро 29, 0:4 Илия Димитров 52, 0:5 Прохазка 55, 0:6 Р. Цонев 60, 0:7 Домовчийски 75, 0:8 Бедоя 80

1` Начало на мача.

2` Пропуск на Краев, който стреля в ръцете на вратаря.

5` "Сините" откраднаха топката пред наказателното поле на Вихрен, Домовчийски остана сам срещу вратаря, но стреля вдясно от вратата и пропусна прекрасна възможност.

7 `ЛЕВСКИ ПОВЕЖДА С 1:0. "Сините" повеждат с гола на Валери Домовчийски. Бедоя центрира от ъглов удар, вратарят не се намеси добре, Краев засече топката, но пропусна отлбизо, след което Домовчийски нанесе удар, който срещна дясната греда и влезе във вратата.

10` 2:0 ЗА ЛЕВСКИ. Домовчийски вкарва втория си гол, след като Орачев центрира отляво, централният нападател засече топката с глава и я прати в мрежата.

12` Опасен удар на Пехливанов премина встрани от вратата на Йоргачевич.

20` Корнер за Левски. Белаид стреля с глава, втарарят Пангев спаси, а и реферът отсъди фаул в атака.

24` Отлична комбинация на "сините" отляво завърши с диагонален удар на Бедоя, който премина встрани от вратата на Вихрен.

29` 3:0 ЗА ЛЕВСКИ. Божидар Краев центрира отляво, Луис Педро засече топката от малък ъгъл и я прати в мрежата на Вихрен.

30` Смяна в Левски - Пламен Илиев сменя Йоргачевич на вратата на Левски.

39` Костадин Николов от Вихрен получи жълт картон.

40` КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО. ЛЕВСКИ ВОДИ С 3:0. Двата отбора явно са се разбрали за малко по-къси полувремена.

41` НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

52 4:0 ЗА ЛЕВСКИ. "Сините" отбелязаха четвърто попадение. Илия Димитров реализира, след като се възползва от чудесно подаване на Роман Прохазка, който през втората част заигра като десен халф.

55` Роман Прохазка реализира петия гол за Левски. Краев стреля към вратата на домакините, но вратарят отрази. Ради Цонев върна с глава във вратарсокто поле, откъдзето Прохазка стреля мощно в мрежата на домакините.

60` Шести гол за Левски. Борислав Цонев хирто пропусна топката пред наказателното поле, която попадна в неговия близнак. Той стреля прецизно в долния ляв ъгъл на вратата за 6:0.

61` Някои от футболистите ан Левски, играли преди почивката, се връщат отново в игра.  Любенов влезе на мястото на Пламен Илиев, Аниете влезе на мястото на Краев. Бедоя влезе на мястото на Прохазка, а Сашо Александров на мястото на Боби Цонев. Домовчийски заменя Орачев.

75` 7:0 ЗА ЛЕВСКИ. Валери Домовчийски офхорми своя хеттрик. Централният нападател получи топката от Ради Цонев, който бе изведен от Аниете по левия фланг и реализира с шут под гредата.

80` 8:0 ЗА ЛЕВСКИ. Бедоя оформи крайния резултат след хубава асистенция на Ради Цонев.

80` КРАЙ НА МАЧА - 8:0 ЗА ЛЕВСКИ.

ВИХРЕН: 1 Пангев, 6 Велев, 5 Тренков, 3 Георгиев, 14 Панчев, 15 Ставатов, 22 Николов, 11 Пехливанов, 7 Кастанов, 10 Ласков, 4 Атанасов. Старши треньор – Стойко Найденов.

ЛЕВСКИ: 29 Йоргачевич /30-Пл. Илиев/, 2 Александров /41-Ташев/, 31 Нину /41-Стойчев/, 33 Белаид /41-Пл. Димов/, 4 Орачев, 15 Прохазка, 10 Бедоя /41-Ст. Велев /, 20 Аниете/ 41-Р.Цонев/, 11 Педро /41-Б. Цонев/, 12 Краев, 17 Домовчийски /41-Ил.Димитров/.  Резерви: 23 Пл Илиев, 24 Любенов, 5 Б. Стойчев, 35 Пл. Димов, 21 Р. Цонев, 18 Б. Цонев, 77 Велев, 19 Ил. Димитров. Старши треньор – Стойчо Стоев.

Градски стадион в Сандански - 1500 зрители.

Съдия: Ивайло Стоянов