Локо Сф спечели последната си, трета проверка, на лагера в Сандански, като победи местния Вихрен със зрелищното 5:3. Срещата се игра на помощния изкуствен терен на Градския стадион в Сандански заради обилния дъжд.

Мачът започна изненадващо с гол за Вихрен от центъра. Още след изпълнението на началния удар домакините организираха атака и реализираха чрез Александър Русков. Локо Сф изравни 1:1 в 20-ата минута, когато Маркиньос центрира, а Даниел Генов с глава прати топката в мрежата. В 32-ата Локо Сф вкара втори гол с глава.. Цанков центрира отляво, а Ранджелович скочи най-високо и реализира за 2:1. Автогол на Емил Тренков в 45-ата направи резултата 3:1 в полза на столичани.

Четири минути след подновяването на играта Вихрен върна един гол чрез Костадин Николов и резултатът стана 3:2. В 51-ата от фаул Ромео Николов от третодивизионния тим изравни за 3:3.

Локо Сф все пак стигна до победата в последните 5 минути. В 85-ата Димитър Илиев оползотвори центриране на Алба за 4:3, а в последните секунди самият Алба се разписа за крайното 5:3.

Локо Сф започна в състав: Кацарев, Хаджиев, Гаров, Ранджелович, П. Димитров, Дюлгеров, Махамат, Маркиньос, Бангеев, Генов, Цанков. През второто полувреме бяха направени доста смени, като Стефан Генов пусна всички налични футболисти.

След края на мача локомотивци се прибраха в София, приключвайки първия си лагер.