ОФК Пирин Благоевград победи с 2:1 като гост Вихрен в Сандански. Благоевградчани спечелиха регионалното дерби с 2 гола на Васил Туджаров. Завърналият се от Банско през лятото футболист игра на мястото на контузения Шумантов и вкара първите си голове с екипа на Пирин във „В” групата. Той откри резултата в 8-ата минута, след като получи хубав пас от дълбочина и остана сам срещу вратаря и нямаше как да сбърка. Гостите от Благоевград продължиха да диктуват събитията и се оттеглиха на почивката с гол преднина. Благоевградчани обаче бяха на път сами да си направят труден мача, след като в 56-ата минута опитният Георги Георгиев сбърка една топка и Мицев изравни за 1:1. В 71- ата минута, обаче отново Туджаров по идентичен начин вкара и втория си гол в мача, след като остана сам срещу вратаря Палаханов и донесе победата на своя отбор.

С тази победа Пирин Бл остана на върха в Югозападната „В” група, като запази преднината си пред Сливнишки герой и Септември Симитли. Възпитаниците на Йордан Самоковлийски нямат загуба от началото на сезона и не случайно са лидери в класирането. Това бе първото от двете поредни гостувания на „орлетата”. В следващата неделя за „Пирин” предстои гостуване на „Миньор” Перник. В последния есенен кръг Пирин приема на стадион „Христо Ботев” Места Хаджидимово.